Ar-ge Merkezlerinde 33 Yabancı Ortak Bulunuyor


Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, “ülkemizde Halihazırda 180 İşletmeye Ar-ge Merkezi Belgesi Verilmişken, Bu İşletmelerin Sadece 1'i Malatya’da Yer Almaktadır. Ar-ge Merkezleri Ülkemizde Nitelikli İstihdamı Artırmıştır. Buralarda Halen 21 Bine Yakın Nitelikli Personel Çalışmaktadır. Bu Çok Önemli Bir Katkıdır. Ayrıca Buralarda Yürütülen Proje Sayısı 4 Bine, Alınan Patent Sayısı Bine Yaklaşmıştır” Dedi. Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD), Bursa'da faaliyet gösteren Kastamonulu iş adamlarına birlik çağrısında bulundu.
Kastamonu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) yöneticileri, Almira Otelde düzenlenen toplantıda, Bursa'daki STK'larla bir araya geldi. Bursa'da faaliyet gösteren Kastamonulu iş adamlarına birlik çağrısında bulunan KASİAD Başkanı İsmail Tiftik, "Derneğimizin kuruluş gayesi, Kastamonu'dan gelip Bursa ve ilçelerinde ticari faaliyet gösteren sanayici ve iş adamları arasında dayanışmayı sağlamak, Türkiye'nin demokratik ve ekonomik açıdan kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Bu konuda görev almak isteyen sanayici ve iş adamlarının şahsi, mesleki, sosyal ekonomik ve kültürel gelişmelerine yardımcı olmak, aralarındaki sevgi, saygı, birlik ve beraberliği artırmak, özel sektör ve kamuya ait kurum ve kuruluşlar arasında entegrasyon ve yardımlaşmayı temin etmek için çalışıyoruz. Bursa Kastamonulular Derneği, Gemlik Kastamonulular Derneği ve diğer sivil toplum örgütlerinin de tecrübelerinden faydalanmak suretiyle bugün olduğu gibi bundan sonra da faaliyetlerimize aynı kararlılıkla devam edeceğiz" şeklinde konuştu .


Tam Boyut Resimler
Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, “ülkemizde Halihazırda 180 İşletmeye Ar-ge Merkezi Belgesi Verilmişken, Bu İşletmelerin Sadece 1'i Malatya’da Yer Almaktadır. Ar-ge Merkezleri Ülkemizde Nitelikli İstihdamı Artırmıştır. Buralarda Halen 21 Bine Yakın Nitelikli Personel Çalışmaktadır. Bu Çok Önemli Bir Katkıdır. Ayrıca Buralarda Yürütülen Proje Sayısı 4 Bine, Alınan Patent Sayısı Bine Yaklaşmıştır” Dedi.
Malatya Ticaret Ve Sanayi Odası’nda (tso) Düzenlenen Toplantıda Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Sanayici Ve Kuruluşların Temsilcilerine Ar-ge Yatırımları Konusunda Bilgilendirmede Bulundu.
Malatya Ticaret Ve Sanayi Odası’nda (tso) Düzenlenen Toplantıda Bilim, Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ramazan Yıldırım, Sanayici Ve Kuruluşların Temsilcilerine Ar-ge Yatırımları Konusunda Bilgilendirmede Bulundu.

Email bültenimize kayıt olun!


Anasayfa Hakkımızda Firma Rehberi Firma Ekle Künye Blog İletişim
Sitemizdeki içeriklerin, resimlerin ve videoların izinli yada izinsiz kopyalanması yasaktır.
3.236.55.22 ip adresi ile bağlanıyorsunuz.